top of page

Technologia

Druk ścienny to nowa, rewolucyjna technologia która odmieni branże wykończeniową. 

Jak to działa?

Praca robota-drukarki 3D na ścianie polega na wykorzystaniu zaawansowanej technologii druku trójwymiarowego do tworzenia wzorów, grafik, motywów czy innych strukturalnych elementów bezpośrednio na powierzchni ściany. To zupełnie innowacyjne podejście do dekoracji wnętrz, które umożliwia tworzenie trójwymiarowych efektów i unikalnych wzorów na dużych płaszczyznach. Bez względu na kolor, kształ. Praca robota-drukarki 3D pozwala na tworzenie unikalnych i trójwymiarowych dekoracji, które dodają przestrzeni nowy wymiar. To proces innowacyjny, który łączy technologię z dekoracją. 

 

CECHY WYDRUKU

  1. Precyzyjne nanoszenie tuszu. Drukarka jest wyposażona w systemy precyzyjnego nanoszenia tuszu, co pozwala na dokładne reprodukowanie grafiki na różnych powierzchniach. Wykorzystuje tusze CMYK+W, co oznacza, że może drukować w pełnej gamie kolorów (cyna, magenta, żółty, czarny, biały) oraz dodatkowy kanał do poprawy jakości, co może być przydatne szczególnie przy drukowaniu detali i odcieni

  2. Utrwalanie światłem UV. Po naniesieniu tuszu na powierzchnię, drukarka natychmiast utwardza go za pomocą światła UV. To sprawia, że druk jest od razu gotowy do dalszych działań i nie wymaga dodatkowego czasu schnięcia. Proces utwardzania światłem UV zapewnia szybkość i efektywność, co jest istotne zwłaszcza przy drukowaniu na różnych materiałach.

  3. Wszechstronność materiałów: Drukarka jest uniwersalna, działa na wielu różnych materiałach, takich jak standardowe ściany, drewno, szkło, aluminium, plastik itp. To otwiera szerokie pole zastosowań, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.Dzięki tej wszechstronności, użytkownik może dostosować projekt do konkretnego materiału, co jest istotne przy personalizacji przestrzeni.

  4. Działanie w różnych warunkach: Drukarka jest przystosowana do pracy zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, co może być przydatne w przypadku projektów dekoracyjnych czy reklamowych wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Jeżeli warunki atmosferyczne są przystępne. Możemy drukować na zewnętrznych ścianach budynków czy innych elementach architektonicznych.

Wpływ na środowisko

Nasze usługi są przyjazne środowisku.

 

Robot drukujący 3D, stosowany do drukowania na ścianach i podłogach w celach dekoracyjnych, ma ekologiczne i przyjazne dla środowiska cechy. Materiały są przyjazne dla środowiska, biodegradowalne i nadają się do recyklingu. Tusze są bezrozpuszczalnikowe, nie zawierają lotnych związków organicznych ani metali ciężkich. Używamy tylko ekologicznych tuszy wyprodukowanych z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów. 

Nanoszony tusz jest natychmiast utwardzany za pomocą światła UV. Pozwala na skrócenie czasu procesu drukowania w porównaniu do tradycyjnych metod, co istotnie przyczynia się do mniejszego zużycia energii. 

Praca drukarki nie produkuje zbędnych odpadów czy śmieci tak jak jest w przypadku tradycyjnego malowania, tapetowania. Efektywność energetyczna robota drukującego 3D jest bardzo wysoka. Krótki czas pracy gwarantuje szybkie wykonanie zadania. Jeden obraz do 6m2 powstaje w 1 godzinę przy konsumpcji tylko 0,3kwh

Podczas procesu drukowania 3D, nie powstają odpady takie jak nadmiarowe materiały w postaci farb, folii, brudnej wody. Robot-drukarka podaje tylko tyle atramentu ile wymaga sama praca urządzenia. Nie ma sprzątania, mycia, czy używania chemii detergentów do czyszczenia zachlapanych powierzchni. 

Cechy wydruku

TRWAŁOŚĆ - Wydruk jest odporny na zabrudzenia. Może wytrzymać nawet kilkanaście lat. W razie zabrudzenia wystarczy przetrzeć i można się cieszyć grafiką na nowo.

DOKŁADNOŚĆ - Drukarka działa z precyzją cyfrową, realistyczne postacie czy kolorowe postacie nie są dla niej straszne

ROZMIAR - Maksymalna wysokość wydruku to 3,2m, a szerokość jest nieograniczona, lecz trzeba zaznaczyć że wydruk można podzielić na części i górną wydrukować stawiając robota na podwyższeniu.

 

bottom of page